Komunikaty

Kaufland po raz drugi w Katowicach – tym razem w największym centrum handlowym na Śląsku

Od czwartku – 4 listopada w jednym z największych centrów handlowych w Polsce – Silesia City Center w nowym sklepie Kaufland klienci będą mogli zaopatrywać się w produkty spożywcze i artykuły codziennego użytku. Z okazji otwarcia sieć przygotowała dla nich specjalną ofertę promocyjną.

Żabka Jush rozszerza swoją działalność. Zakupy w 15 minut możliwe w kolejnych dzielnicach

Usługa Żabka Jush przyśpiesza i tydzień po premierze na urządzeniach iOS zaczyna działać w kolejnych dzielnicach Warszawy. Charakterystyczni kurierzy ubrani na zielono pojawili się na Ochocie, Targówku, Pradze Północ i Południe oraz we Włochach. Nowi klienci, którzy zarejestrują się w aplikacji mogą liczyć na specjalną promocję, dzięki której zapłacą mniej za pięć zamówień.

Najpopularniejsze kierunki studiów. Jak pandemia zmieniła zapotrzebowanie na nowe kwalifikacje i zawody

Do najbardziej obleganych kierunków studiów od lat z miejsca pierwszego nie schodzi informatyka Najbardziej popularne są uczelnie ekonomiczne. Polskie szkoły wyższe cieszą się również dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców, którzy najczęściej wybierają kierunki lekarskie oraz zarządzanie. Poziom polskiego kształcenia jest na bardzo wysokim poziomie, a oferta edukacyjna z roku na rok poszerzana jest o nowe interesujące kierunki, adekwatne do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Jak wyglądają wymarzone wakacje dla dzieci?

159 sklepów Intermarché i Bricomarché włączyło się do akcji Wakacje z Muszkieterami, dzięki której 550 dzieci ze 127 miejscowości wyjechało na wymarzony wypoczynek. To już 4. edycja programu Fundacji Muszkieterów, która zorganizowała wakacje dla potrzebujących dzieci.

Jak koszt zakupu gruntów wpływa na ceny mieszkań

Jakie ceny osiągają grunty pod budowę mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach największych miast? Jak wartość ich zakupu przedkłada się na rentowność inwestycji i ceny mieszkań? Jaka jest dostępność ziemi? Czy firmy planują zakupy gruntów? Jakich działek poszukują? Gdzie? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

163 dzieci urodziło się dzięki programowi in vitro na Mazowszu

Dzięki programowi in vitro, realizowanemu przez samorząd województwa mazowieckiego od września 2019 r., urodziło się już 163 dzieci. Pogram będzie kontynuowany do 2025 r. Na ten cel Mazowsze przeznaczyło 18 mln zł.

Renta rodzinna dla ucznia i studenta za okres wakacji

Maturzyści, którzy w tym roku rozpoczynają studia, lub studenci, którzy skończyli jeden kierunek studiów i zaczynają drugi, mogą otrzymywać rentę rodzinną także w wakacje. Muszę jednak spełnić pewne warunki.

Zakupy wakacyjne Polaków – co króluje na liście must have?

Aż 37 proc. Polaków planujących wyjazd wakacyjny zamierza w związku z tym zakupić dodatkowe ubrania – wynika z najnowszego raportu Danae stworzonego we współpracy z OLX. Jak pokazują badania, preferencje zakupowe na okres wakacyjny różnią się nie tylko ze względu na płeć, ale również wiek oraz miejsce planowanego wypoczynku. Olbrzymią rolę w przedurlopowych przygotowaniach odgrywa również e-commerce.

EKIPA i HERLITZ łączą siły!

Marka Herlitz łączy siły ze znaną EKIPĄ. Tegoroczny powrót do szkoły zapowiada się w wielkim stylu, co zagwarantują elementy wyprawki w oparciu o projekty Ekipy. Już wkrótce na rynku pojawią się nowe produkty: zeszyty i teczki rysunkowe – a to dopiero początek współpracy.