Jak zorganizować pracownikom czas przed świętami?

 

Współna kolacja wigilijna

W zalezności od możliwości firmy i ilości pracowników, Wigilia może odbyć się w lokalnej, kameranej restauracji. takie spotkanie ma swój urok, gdyż wszyscy się znają i atmosfera jest zazwyczaj bardzo rodzinna. W przypadku dużych firm popularne są wygilijne wyjazdy z noclegiem, gdzie przy okazji kolacji podsumowuje się cały rok, wyłania najlepszych pracowników lub sprzedawców, przedstawia plany na rok następny. W ramach prezentów można podarować laptopy (które i tak należało wymienić), dać kluczyki do nowych samochodów (jeżeli na stare skończyła się umowa w leasingu) lub nowe służbowe telefony. To często jedna z niewielu możliwości, kiedy można porozmawiać z osobami zarządzającymi firmą oraz spotkać się z pracownikami z innych regionów Polski. Część oficjalna kończy się zabawą taneczną do rana lub koncertem.

Rodzina zapraszana do firmy

Coraz bardziej popularna akcja świąteczna. Przed świętami można zorganiować wspólne ubieranie choinki w biurze, połączone z kolęndami, słodkim poczęstunkiem lub wspólnym pieczeniem ciastek. Można również zorganizować spotkanie z Mikołajem lub wypożyczyć sale zabaw dla dzieci na zorganizowanie balu świątecznego.

Po prostu dzień wolny

Kto nie chciałby mieć wolne w Wigilie? Świetnym rozwiązaniem jest podarowanie dnia wolnego w Wigilie. To czas kiedy chcemy przygotować kolację lub pojechać do rodziny. Dzień wolny sprawi, że ten czas będzie spokojniejszy i bardzoej rodzinny.

Wspólnie wspieramy akcje charytatywne

W święta nikt nie chce być sam, dlatego warto pomyślec o osobach, dla których czas świąteczny nie jest tak magiczny. Można wspólnie z pracownikami wybrać akcje charytatywną lub konkretną osobę, której ta pomoc się przyda. Wspólne pakowanie prezentów, zakupy zabawek dla dzieci lub jedzenia to dobry moment na integrację.

Prezent zgdny z branżą

Zamiast standarowych prezentów typu długopis warto uruchomić wyobraźnie i podarować coś niezywkle praktycznego. Dla pracowników ciągle wyjeżdzających służbowo można zakupić walizki, dla dojeżdzajacych do pracy środkami masowymi - bilet kwartalny lub dobre słuchawki do słuchania muzyki.


Drukuj  

Related Articles